Obecnie przy wielu zawodach potrzebne jest posiadanie niejednego, ale przynajmniej kilku dodatkowych monitorów. Takich zawodów jest de facto sporo, architekci, graficy komputerowi, informatycy, czy maklerzy. Przy tych zawodach zbudowanie stanowiska pracy składającego się przynajmniej z sześciu monitorów to absolutna podstawa.

Niestety, niemniej jednak stworzenie takiego stanowiska pracy nie jest wcale łatwe i wymaga dość dobrej organizacji. Kupienie wszystkich potrzebnych monitorów to nie wszystko, gdyż będziecie potrzebowali sprawdzonego systemu, który pozwoli wam szybką obsługę wszystkich monitorów. Kontrolery ścian wideo perfekcyjnie się sprawdzą dla wszystkich osób, które codziennymi muszą wykorzystywać dodatkowo, niż dwa monitory (dodatkowe informacje: Intel Core i3). To zgrabne urządzenie niesamowicie ułatwi wam wykonywanie codziennych obowiązków w pracy, a to jest przecież najbardziej istotne. 
Komputery do ścian wideo posiadają różne wielkości , a ponadto różnią się przede wszystkim jakością obrazu. Warto więc się zastanowić, jakie z dokładnością komputery są wam potrzebne do wykonywania codziennych obowiązków (więcej: Miniaturowy komputer). Architekci , a dodatkowo graficy komputerowi zdecydowanie muszą zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, gdyż w tym zawodach dobre odzwierciedlanie barw jest niebywale ważne. W przypadku innych zawodów odzwierciedlenie kolorystyczne nie jest, aż tak istotne, dlatego można zainwestować w monitor, który posiada o sporo gorszą jakość obrazu. Kolejną bardzo istotną kwestią jest wielkość waszego monitora. Ściany wizyjne powinny składać się z kilku monitorów o tej samej wielkości. 

Sprawdź: Kontrolery ścian wideo.