Nie da się ukryć, że niemalże każda strona, jaką obecnie można odnaleźć w globalnej sieci, przyciąga wzrok swoją schludną grafiką. Niestety efektowny wygląd to stanowczo zbyt mało i o ile chcemy korzystnie wyróżnić się na tle konkurencji, konieczne będzie efektywne upowszechnianie strony w sieci przy użyciu różnych narzędzi. Jednym z nich jest niewątpliwie pozycjonowanie stron, nieprawdopodobnie popularna usługa zapewniająca wysoką pozycję w rankingu Google, z którego na co dzień korzysta ponad 90 procent użytkowników, nie tylko i wyłącznie w naszym kraju.

Można zaryzykować spostrzeżenie, że ta wyszukiwarka dla większości z nich jest wręcz wyrocznią, a miejsce w czołówce jej rezultatów wyszukiwania gwarantuje natychmiastowy sukces każdej firmie.
Jest to w pewnym stopniu prawda, ale na ten sukces składa się wiele czynników, a głównie ciężka praca fachowców od pozycjonowania. Muszą oni dysponować wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi na dostosowanie każdej witryny do wymogów mechanizmów wyszukiwania. Konieczna będzie jej modyfikacja i optymalizacja, którą w każdej chwili poprzedza audyt dający solidną podstawę do dalszych prac. Polegają one w głównej mierze na przejrzeniu całego programu strony w celu wyeliminowania błędów, mogących wpływać na prędkość działania, a proces ten obejmuje też dodatkowe skrypty w PHP czy Java zwiększające użyteczność witryny. Kolejnym krokiem będzie przyjrzenie się zastosowanej grafice , a oprócz tego zdjęciom, które najczęściej mają zbyt ogromne rozmiary i po prostu długo się ładują. Pomóc może odpowiednia kompresja, oczywiście bez żadnych strat jakości, a ostatnią rzeczą, jaką zajmuje się pozycjonowanie stron, są zamieszczane na nich teksty. Ich przygotowaniu powinno się poświęcić wyjątkowo na prawdę dużo uwagi, w szczególności poprawności gramatycznej i stylistycznej. Absolutnie niedopuszczalne jest kopiowanie treści z innych witryn, co jest niemile widziane przez Google i może skończyć się utratą osiągniętego miejsca. Poza tym plagiat jest poważnym przestępstwem, które pociąga za sobą konsekwencje natury prawnej.
Polecam: http://wypiszto.bloog.pl/id,361355935,title,Widocznosc-Twojej-strony-internetowej,index.html.