Komputery nadal cieszą się ogromną popularnością i wbrew pozorom na pewno nie zostaną wyparte przez laptopy. Jeśli pragniemy mieć stacjonarny sprzęt  w swoim domu to o wiele lepiej sprawdzi się komputer, niż laptop. Komputery są przede wszystkim o wiele bardziej trwałe i nawet mini PC będzie pięknie funkcjonował przez dziesięć lat.

Jest to więc totalne przeciwieństwo laptopów, które po pięciu latach intensywnej eksploatacji nadają się najczęściej na złom. Jeżeli zatem nie potrzebujecie przenośnego sprzętu do obsługiwania internetu, jakim jest laptop to warto zainwestować w komputer (więcej informacji na stronie: bezwentylatorowy komputer). Miniaturowy komputer zajmie tyle samo miejsca, co laptop, a będzie wam służył zdecydowanie o sporo dłużej. 
Komputer, tak samo jak laptop, potrafi kosztować od półtora tysiąca złotych do dosłownie dziesięciu lub piętnastu tysięcy pln. Cena komputera zależy głównie od funkcji, jaką ma spełniać. Jeżeli już niezbędny jest wam komputer do rozbudowanych i przepięknych graficznie gier komputerowych to warto spoglądać na modele kosztujące co najmniej trzy tysiące złotych (więcej: komputery OPS). Tanie komputery do dwóch tysięcy zł perfekcyjnie sprawdzą się dla osób, które chcą tylko przeglądać witryny internetowe, sprawdzać swoje media społecznościowe oraz dodatkowo oglądać filmy i seriale. Taki komputer bez problemu spełni wszystkie wasze oczekiwania i będzie bardzo szybko otwierał wszystkie witryny internetowe. Tańszy komputer jest o wiele lepszy i trwalszy, niż laptop w tej samej cenie o czym warto wspomnieć wybierając idealny dla siebie model. 

Polecamy: Mini komputer.