W teraźniejszych czasach coraz większa ilość osób kreuje własne obowiązki służbowe też poza biurem. Jeśli posiadamy służbowego laptopa to po prostu zabieramy go ze sobą do domu. Nie w każdej firmie służbowy laptop to norma i pracodawca może wymagać od was zdalnej pracy w domu na waszym własnym sprzęcie.

W takim przypadku warto zainwestować własne środki finansowe w miniaturowy komputer. Komputer można obecnie zakupić za niecałe dwa tysiące, niemniej jednak też za ponad dziesięć tysięcy pln (więcej informacji na stronie: pasywne komputery). Droższe modele są produkowane dla graczy, którzy potrzebują wysokiej jakości sprzętu, by móc pograć w własną ulubioną grę komputerową. Jeżeli już dla was komputer ma służyć jedynie i jedynie do zdalnej pracy to warto zainwestować w któryś z tańszych i bardziej podstawowych modeli (sprawdź również informacje na stronie: OPS). 
Tanie komputery pozwolą wam na wykonywanie wszystkich waszych służbowych zadań, czyli przeglądanie internetu, wysyłanie maili , a ponadto obsługiwanie pakietu Microsoft Office. Są to zdecydowanie najczęściej wykonywane czynności przez pracowników biurowych i bez problemu będziecie mogli małym komputerze. Mini komputer będzie również zajmował mało miejsca, co zdecydowanie będzie dużym plusem, o ile nie posiadacie specjalnego miejsca do pracy. Jest to niewielki i dość tani sprzęt, ale spokojnie posłuży wam cudownie przez sporo lat. Komputery są o sporo bardziej trwałe, niż laptopy i średnio każdy komputer pięknie funkcjonuje prze osiem albo dziesięć lat. Po tym czasie będziecie niestety musieli zainwestować w nowy model.  

Zobacz więcej: niskobudżetowe komputery.