Aktualnie przy wielu zawodach potrzebne jest posiadanie niejednego, niemniej jednak co najmniej kilku dodatkowych monitorów. Takich zawodów jest realnie wiele, architekci, graficy komputerowi, informatycy, czy maklerzy. Przy tych zawodach stworzenie stanowiska pracy składającego się przynajmniej z sześciu monitorów to absolutna podstawa.

Niestety, ale stworzenie takiego stanowiska pracy nie jest wcale łatwe i wymaga dość dobrej organizacji. Zakupienie wszystkich potrzebnych monitorów to nie wszystko, gdyż będziecie potrzebowali sprawdzonego systemu, który pozwoli wam szybką obsługę wszystkich monitorów. Kontrolery ścian wideo idealnie się sprawdzą dla wszystkich osób, które codziennymi muszą obsługiwać dodatkowo, niż dwa monitory (polecana strona: Mini Nettop). To zgrabne urządzenie niesamowicie ułatwi wam wykonywanie codziennych zadań w pracy, a to jest wszak najważniejsze. 
Komputery do ścian wideo posiadają różne wielkości , a dodatkowo różnią się głównie jakością obrazu. Warto zatem się zastanowić, jakie wnikliwie komputery są wam potrzebne do wykonywania codziennych zadań (polecam: Nettop). Architekci oraz graficy komputerowi zdecydowanie muszą zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, gdyż w tym zawodach bardzo dobre odzwierciedlanie barw jest fantastycznie ważne. W sytuacji innych zawodów odzwierciedlenie kolorystyczne nie jest, aż tak ważne, dlatego można zainwestować w monitor, który posiada o wiele gorszą jakość obrazu. Kolejną bardzo ważną kwestią jest wielkość waszego monitora. Ściany wizyjne powinny składać się z kilku monitorów o tej samej wielkości. 

Warto sprawdzić: video wall.