Blogosfera obecnie jest ogólnodostępna. Nie ma osoby, która nie mogłaby założyć własnej strony internetowej i zamieszczać na niej wpisów. Dzięki temu pisanie stało się powszechne, zdobywa wielu zwolenników, a także blogerzy są posiadaczami interesujących nowych wpisów czytelników.

Publiczność to ważna sprawa w tej kwestii, wiadomo, można pisać dla siebie, jednakże gdy znajdzie się ktoś doceniający kwalifikacji, a również poświęcony czas, człowiek otrzymuje wewnętrzną motywację do dalszego działania. 
Prowadzenie bloga to pewnego rodzaju odpowiedzialność. Zarówno za czytelników, jak i swoje wpisy. Należy porządnie się zastanowić zanim umieści się różnorodne tresci. Trzeba również liczyć się z możliwością występowania krytyki. Pisanie bloga nie powinno być kojarzone tylko z pozytywnymi aspektami. Niejednokrotnie spotkać nas może tak zwany hejt, który jest bardziej lub mniej bliski rzeczywistości. Wiadomo, nie można każdej internetowej treści traktować na serio, jednakże zdarzają się tak wrażliwe i emocjonalne osoby, które nie są w stanie tego pojąć, a co za tym idzie – przejmują się każdą negatywną opinią. 
Zakładając bloga online powinno się liczyć się również z tym, że na wstępie jego odbiór będzie relatywnie mały. Promocja nowego bloga początkowo nie za każdym razem wygląda kolorowo. Powinno się nastawić się na powolny proces wdrażania tej strony w życie. Promocja nowego bloga może odbywać się w wielu miejscach. Przykładowymi z nich są portale społecznościowe. Jeśli mamy tak jakiś odbiór, grupę obserwujących ludzi, to mogą oni rówźle zainteresować się naszą blogosferą. A nuż im się spodoba i przekażą link znajomym? 
Tworząc własną stronę internetową nie można skupiać myślenia tylko na korzyściach. Prowadzenie bloga to również samozaparcie, poswiecanir prywatnego czasu na rzecz tego , a oprócz tego możliwość zetknięcia się z krytyką. 
Sprawdź: https://arteliko.wordpress.com.
Dodatkowe informacje: innirobilitodluzej.wordpress.com.